poniedziałek, 9 marca 2009

Próba generalna

15 marca rozpoczyna się wiosenna runda rozgrywek w legnickiej klasie okręgowej. Seniorzy naszej „Pogoni” od lutego sprawdzali i szlifowali swoją formę w spotkaniach sparringowych. Pierwszy test nasi piłkarze przeszli 8 lutego. Zmierzyli się wówczas z zespołem „Breneki” Wijewo. Drużyna ta od 2006 roku gra w klasie okręgowej (okręg Leszno). Po sezonie jesiennym drużyna z Wijewa znajduje się na 11 miejscu w tabeli. Ma na swoim koncie 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów i 8 porażek). Taki sam dorobek punktowy ma nasza „Pogoń” Również jesteśmy na 11 miejscu w tabeli, ale mamy 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 10 porażek).
Do Wijewa nasza drużyna pojechała bez swoich czołowych zawodników. Przegraliśmy gładko 4 do 0.
Kolejny test nasi piłkarze przeszli 1 marca. Udali się wówczas na mecz sparringowy do „Wiewierzanki” Wiewierz. Zespół ten występuje w „B” klasie gdzie zajmuje 2 miejsce. Z pokonaniem słabszego o 2 klasy sparring partnera nie było najmniejszych problemów. Już w pierwszej połowie meczu Arkadiusz Kiernicki strzelił trzy bramki. W drugiej dołożył jeszcze jedną a wynik na 0:5 dla nas ustalił Patryk Srebrniak.
8 marca nasi seniorzy ponownie zmierzyli się z „Brenevią” Wijewo. Tym razem byliśmy gospodarzami spotkania. Graliśmy nieomal pełnym składem (zabrakło Arkadiusza Kiernickiego, którego dopadła jakaś dolegliwość zdrowotna). Do przerwy wynik był remisowy. Uległ on zmianie w drugiej połowie na skutek fatalnego błędu naszego bramkarza – Karola Ankutowicza, który zastąpił po przerwie Miłosza Marcinkowskiego. Pomimo wielu ataków naszych piłkarzy rezultat 0 do 1 utrzymał się do końca spotkania.
Mecz był wyrównany i żadna z drużyn nie miała znaczącej przewagi. Szkoda jednak, że odbył się na „boisku treningowym” a nie na głównej płycie. Gra sparringu na „boisku” tylko z nazwy odebrała wszystkim piłkarzom możliwość pokazania swoich wszystkich atutów i jednocześnie naraża zawodników na różnego rodzaju urazy. A po co to komu?
W najbliższą niedzielę nasi seniorzy pojadą na bardzo trudne spotkanie z „Górnikiem” Polkowice. Każdy inny wynik, niż porażka, będzie wielką sensacją. Urok piłki nożnej polega m.in. na tym, że i „w jaskini lwa” można go poczochrać za grzywę.
W meczu z „Brenevią” Wijewo seniorzy „Pogoni” wystąpili w żółtych koszulkach. Skład „Pogoni”: Miłosz Marcinkowski (bramkarz; od 46 minuty Karol Ankutowicz), Jacek Szalkowski, Marcin Symulewicz (od 60 min. Przemek Skoczylas), Jarosław Gizicki, Sebastian Kotarski, Michał Makles (od 46 min. Marcin Bujko), Tomasz Kotarski, Dariusz Surma, Rafał Dudka, Daniel Karkocha, Paweł Włoch.