środa, 4 lutego 2009

Ku pamięci

W dniu 1 lutego w Hali „Olimpii” w Górze odbył się IV Halowy Turniej Piłkarski im. „Franciszka Gajewskiego – zasłużonego zawodnika, później działacza i trenera górowskich zespołów. Turniej otworzył z-ca burmistrza Góry – Piotr Wołowicz, przypominając w kilku słowach zasługi Ś.P. Franciszka Gajewskiego dla górowskiej piłki nożnej. Sam turniej był nie tylko okazją do wspomnienia o zasłużonym działaczu, ale również pierwszym dobrym „przetarciem” przed rundą wiosenną dla drużyn z powiatu górowskiego. Najpierw drużyny rozegrały 15 spotkań systemem „każdy z każdym” po 10 minut. Następnie w zależności od lokaty zajmowanej w tabeli po rundzie zasadniczej odbyły się spotkania finałowe.
W meczu o piąte miejsce „Sokół” Niechlów pokonał 3:1 „Barycz” Osetno. W spotkaniu o trzecią lokatę LZS Glinka 2:0 wygrało z „Błyskawicą” Luboszyce.
Finał był bardzo emocjonującym spotkaniem i w normalnym czasie gry zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym 2:2. Najpierw po strzale zawodnika Pogoni Daniela Karkochy objęliśmy prowadzenie. Zawodnicy Korony nie rezygnowali jednak i wkrótce doprowadzili do wyrównania. Pogoń się zmobilizowała i ponownie objęła prowadzenie po strzale Marcina Symulewicza. Na odpowiedź piłkarzy z Czerniny nie trzeba było długo czekać. Ponownie doprowadzili oni do remisu. Mecz zakończył się bez rozstrzygnięcia. W rzutach karnych piłkarze „Pogoni” Góra okazali się skuteczniejsi od swoich rywali z „Korony” Czernina wygrywając 3:2. Warto przypomnieć, iż w czterech dotychczas rozegranych turniejach ku pamięci Franciszka Gajewskiego drużyna naszej Pogoni do niedzieli zwyciężyła tylko raz – w pierwszej edycji. Dwa kolejne zwycięstwa odnieśli właśnie nasi finałowi rywale. W tym roku przerwaliśmy złą passę i odnieśliśmy drugie zwycięstwo w tej imprezie.
Organizatorem memoriału był OKF w Górze, nagrody zakupione zostały przez UMiG w Górze, które kapitanom drużyn wręczyli: Piotr Wołowicz – z-ca burmistrza Góry i Ryszard Wawer – dyrektor OKF w Górze.