niedziela, 9 listopada 2008

Słodka rzeź niewiniątek

„Idę, bo nie mogę patrzeć na tę rzeź niewiniątek” - powiedział na początku 2. połowy meczu z „Serbami” Głogów Jan Dwornik. Słowa te padły po 10. bramce, którą nasi strzelili swoim rówieśnikom.
Drużyna prowadzona przez Sławomira Małyszczyka grała dziesięcioma zawodnikami, bo dziwnym trafem tylko tylu naszych juniorów zameldowało się na stadionie „Pogoni” w sobotni poranek. Okazało się jednak, że przeciwnik nie jest w stanie nawiązać z naszymi równorzędnej walki. Nasi byli lepsi od początku do końca. W 1. połowie strzelili rówieśnikom z Serbów 9 bramek sami tracąc jedną. Sześć kolejnych bramek nasi strzelili w drugiej odsłonie meczu pozwalając rywalom na dwukrotne trafienie do naszej bramki. Wynik 15 : 3 oddaje naszą przewagę oraz różnicę w piłkarskich umiejętnościach obu drużyn. Nasi górowali nad rywalami pod względem wyszkolenia, umiejętności i woli walki. Po kompromitującej porażce z „Koroną” Czernina juniorzy odrobinę się zrehabilitowali. Zwycięstwo naszych nadszarpnęło fundusze ich trenera, który za bramki strzelone głową funduje swoim zawodnikom czekoladę.

W przypadku pozytywnej – dla nas – weryfikacji meczu z „Koroną”, nasi juniorzy wzbogacą się o 3 punkty i powiększą swoją przewagę w lidze. Do rozegrania w rundzie jesiennej pozostał im jeszcze jeden mecz. Nasi juniorzy jadą 11 listopada
do Czernej, by zmierzyć się z zespołami tamtejszego „Orła”. Od lewwej: Dariusz Szendzina, Jarosław Kaiser, Adrian Grzelczak, Dawid Makieła, Patryk Srebniak, Mateusz Małyszczyk, Paweł Szelążek, Maciej Bujko, Karol Ankutowicz, Sebastian Kotarski.