wtorek, 24 maja 2011

Zdobyli puchar

Pobliska Szlichtyngowa zaprosiła naszych „orlików” na I Turniej o Puchar Burmistrza Szlichtyngowej. 15 maja nasze orły pojawiły się na orliku w Szlichtyngowej. W turnieju udział wzięły 5 drużyn: Szlichtyngowa I i II, Korona Wschowa, Chrobry Głogów i my.

W pierwszym pojedynku nasze „orliki” spotkały się z zespołem Szlichtyngowa II. Nasi młodzi adepci piłkarstwa nie pozostawili rywalom złudzeń, co do swojej wyższości. Końcowy wynik: 5 do 0 dla „orlików” Pogoni.

Kolejnym rywalem był zespół Korony Wschowa. Zwycięstwo 2 do 0 naszej drużyny było wywalczone bez większego wysiłku z naszej strony. Nie szło bowiem o to, by deklasować rywali gradem bramek.

W trzecim pojedynku przeciwko Chrobremu Głogów nasz zespół zagrał w osłabieniu. Jeden z zawodników nie mógł grać i na boisko weszliśmy w składzie: czterech zawodników w polu plus bramkarz. Pierwszego gola strzelili w tym pojedynku głogowianie. Nasz zespól zdołał zremisować i takim wynikiem skończyło się spotkanie.

O tym czy zdobędziemy puchar decydować miał pojedynek ze Szlichtyngową I. Gospodarze dysponowali bardzo długą ławką rezerwowych. Nasi zagrali bardzo mądrze i trzymali na dystans przeciwników. Grali z kontry, i to przyniosło sukces w postaci jedynej bramki meczu.

Puchar wręczył naszym „orlikom” burmistrz Szlichtyngowej Jan Wardecki.

Brak komentarzy: